Kamarádi Karlov

Nejmladší tým Ligy neregistrovaných hráčů, který hraje od sezóny 2023/2024. Jedná se především o členy spolku, který vznikl na záchranu kuželny TJ Praga v Praze na Karlově. Přestože na této kuželně hrálo v minulosti své domácí zápasy několik týmů, aktuálně zde hraje pouze tým Kamarádi Karlov.

Soupiska čítající více hráčů než je obvyklé se zatím ještě usazuje a po odehrání prvních sezón nelze vyloučit vznik dalšího týmu. Kapitánem týmu je Jiří Fiedler, který se se stará i o webové stránky Nereligy.

Po zralé úvaze rozhodli jsme se založiti kroužek kuželkářů, jemuž jsme dali jméno „KAMARÁDI“, abychom vždy v paměti měli, že v kuželníku jsme si všichni rovni a kdo silnější hrou, by nepodceňoval slabšího a kdo lepší postavením, podej kamarádsky ruky své i pomoci chudšímu, neb nezaměstnanému.

Kamarádi Karlov, z. s. je spolek primárně založený na záchranu Kuželny s dlouholetou tradicí v Horské ulici. Kuželně hrozí zánik. Toto unikátní sportoviště chceme zachovat pro příští generace. Kuželna v Horské ulici je poslední výspou kuželkářského sportu v Praze 2. Ovšem je také kulturním „chrámem“ stojícím přímo u novoměstských hradeb. Pořádáme zde koncerty, přednášky a další kulturní akce. Přijďte se podívat.